Bellmer. Niebiografia

Zobacz nasz Katalog

Komiksowa niebiografia legendarnego "artysty wyklętego".

scenariusz: Marek Turek

rysunki: Marek Turek

Bellmer. Niebiografia - Strony Bellmer. Niebiografia - Strony Bellmer. Niebiografia - Strony Bellmer. Niebiografia - Strony
Bellmer. Niebiografia - Okładka
Bellmer. Niebiografia - Okładka

W styczniu 2011 roku miasto Katowice przystąpiło do starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jednym z elementów programu miała być realizacja trzech albumów komiksowych o ludziach związanych z miastem.
Tak się dziwnie złożyło, że niejaki Marceli Szpak miał sen, że w ramach tego projektu musi powstać komiks o Hansie Bellmerze, i że musi go zrealizować Marek Turek. Co ciekawe, od pewnego czasu Marek Turek zastanawiał się, dlaczego nikt jeszcze nie zrobił komiksu o Hansie Bellmerze. A potem przyszedł czerwiec i Europejską Stolicą Kultury 2016 został Wrocław, a plany wydawnicze Katowic rozpłynęły się jak śnieg w lipcu.
Minęło kilka lat i komiks ten jednak powstał, wbrew przeciwnościom losu i na przekór wielu niechętnym samemu Bellmerowi, historia artysty wyklętego podana w wersji komiksu bez słów. Nie tyle wierna biografia, co mocno osadzona w realiach impresja o życiu i twórczości jednego z najbardziej kontrowersyjnych – ale i wpływowych – artystów XX wieku.

FORMAT: 165 × 235 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 112 stron

DRUK: czarno-biały

DATA WYDANIA: 2017-05-31

ISBN: 978-83-64858-61-1

WYDAWCA: kultura gniewu

„Niezwykła podróż w głąb umysłu twórcy, przeznaczoną dla miłośników nieszablonowych opowieści.“

Joanna Wiśniewska, Menażeria

Inne recenzje
Sebastian Frąckiewicz
Rezygnując ze słów, zmusza czytelnika do powolnej, uważnej lektury przez gęste, naszpikowane symbolami kadry i surrealistyczne sceny.
Marcin Kamiński
Koncepcyjnie Intrygujący, fabularnie ciekawy oraz mistrzowsko wykonany jest jednym z tych dzieł, których nie można nie znać.
Rafał Kołsut
„Bellmer” to rysunkowy poemat o procesie twórczym, oferujący znacznie więcej od zwykłej biografii.
Zobacz inne komiksy tych autorów