Zapowiedzi komiksów
Nadchodzące tytuły
Pewnego lata
15.09.2018

OBJĘTOŚĆ: 320 stron

OPRAWA: miękka

DRUK: czarno-biały

Pewnego lata

Scenariusz: Mariko Tamaki

Rysunki: Jillian Tamaki

„Pewnego lata” to nagrodzona m.in. prestiżową nagrodą im. Eisnera powieść graficzna napisana przez Mariko Tamaki, a zilustrowana przez jej kuzynkę Jillian. Bohaterkami dwie przyjaciółki – Rose i Windy – jeszcze dziewczynki, ale już za chwilę nastolatki.

Opowieść zaczyna się, gdy Rose przyjeżdża z rodzicami do ich domku w miejscowości Awago, by spędzić tam kolejne letnie wakacje. To ich miejsce wypoczynku, od kiedy dziewczynka pamięta, ale tego lata wszystko się zmieni. Rose wplątana zostanie w nastoletnie miłości i rodzinne kryzysy. Wraz z przyjaciółką będzie musiała zmierzyć się z tajemniczym i niepokojącym światem dorosłych.

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2018-09-15

Wydawca oryginału: First Second Books

Tłumaczenie: Łukasz Buchalski

Syn tom 1. Woda i ogień
15.09.2018

ISBN: 978-83-64858-74-1

OBJĘTOŚĆ: 56 stron

FORMAT: 210 × 297 mm

OPRAWA: twarda

DRUK: kolorowy

Syn tom 1. Woda i ogień

Scenariusz: Benedykt Szneider

Rysunki: Benedykt Szneider

U schyłku średniowiecza papież wezwał rycerzy świata chrześcijańskiego do nawrócenia pogańskich ludów Europy, ustanawiając krucjaty północne. Na wezwanie odpowiedziało wielu mężnych rycerzy, przybywając w niedostępne, zimne krainy wielkich lasów. Najpotężniejszą i najbardziej oddaną siłą zbrojną był zakon Krucyferian, zwanych również Krzyżakami.

Lud Popiołów – rdzenne plemię tych ziem – musi żyć w ukryciu przed najeźdźcami, którzy przynieśli na jego ziemię zarazę ze Wschodu, jak tubylcy nazwali nową religię.

„Syn”, pierwszy tom cyklu „Woda i ogień”, to nowy komiks Benedykta Szneidera, autora słynnego „Diefenbacha”. Mistrzowsko narysowana, mroczna opowieść o poszukiwaniu własnej drogi.

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2018-09-15

Niesłychane Losy Ivana Kotowicza. Trumna chłysta
15.09.2018

ISBN: 978-83-64858-98-7

OBJĘTOŚĆ: 128 stron

FORMAT: 165 × 230 mm

OPRAWA: miękka

DRUK: kolorowy

Niesłychane Losy Ivana Kotowicza. Trumna chłysta

Scenariusz: Kajetan Kusina

Rysunki: Michał Ambrzykowski

W swoim krótkim życiu Ivan Kotowicz był świadkiem wielu niezwykłych zjawisk, ale niezmierzone tereny radzieckiej Rosji skrywają jeszcze niejedną tajemnice. Od wydarzeń mających miejsce w pierwszym tomie minęło kilka lat, a nasz bohater obudził się w świecie znacząco różniącym się od tego, który znał. Czy wpojone przez ojca zasady i niezłomny hart ducha wystarczą mu, aby wyjść cało z czyhających na niego niebezpieczeństw?


W nowej części przygód Ivana Kotowicza, zatytułowanej „Trumna chłysta”, czytelnicy ponownie znajdą unikalną mieszankę gatunków, która wraz z intrygująca fabułą i charakterystycznymi rysunkami przyczyniła się do sukcesu poprzednika.

Komiks „Niesłychane Losy Ivana Kotowicza” powstał w celu zapełnienia pewnej luki na rodzimym rynku. Chcieliśmy stworzyć tytuł przygodowy mający na celu dostarczenie rozrywki zarówno znawcom komiksu, jak i tym początkującym. Chcemy, żeby czytelnik dobrze się bawił dzięki dopieszczonym rysunkom i wciągającej fabule, która nie obraża jego inteligencji.
Autorzy

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2018-09-15