O zmroku

Zobacz nasz Katalog

Szlurp i Burp, czyli wampiry Tadeusza Baranowskiego, powracają!

O zmroku - Strony O zmroku - Strony O zmroku - Strony O zmroku - Strony O zmroku - Strony
O zmroku - Okładka
O zmroku - Okładka

„O zmroku” to komiks narysowany przed piętnastoma laty przez Tadeusza Baranowskiego do scenariusza Jeana Dufaux (m.in. „Skarga utraconych ziem” z rysunkami Grzegorza Rosińskiego, „Drapieżcy” z rysunkami Mariniego). W końcu doczekał się on pierwszej albumowej edycji - dotychczas istniał tylko w oddzielnych odcinkach. Rysownik napisał do niego zupełnie nowy tekst, pełen charakterystycznego dla niego poczucia humoru. W efekcie czytelnik otrzymuje album pełen bardzo aktualnych, dowcipnych i pikantnych aluzji do polskiej rzeczywistości A.D. 2005.
Szlurp i Burp powracają! O zmroku powoli wyłaniają się z mroku. Umyli i naostrzyli zęby i wypatrują potencjalnych ofiar (chętnie młodych i miłych z wyglądu dziewcząt). Nie wiedzą jednak, że nim zanurzą kły w ciepłych szyjach przyjdzie im spotkać się o wiele mniej kulturalnymi niż oni sami postaciami. Z okropnymi zombi, z upartym aczkolwiek lekko ustraszonym łowcą wampirów - Zdzichem Kołkiem, z doktorem Frankiem Sztajnem, którego głowa pełna jest szalonych pomysłów, z groźnym psychopatą wyposażonym w elektryczna piłę oraz z wieloma innymi indywiduami.
Przede wszystkim jednak przyjdzie im się zmierzyć z przerażającą - nawet dla ich - komisją śledczą i galopującą lustracją! Czy znajdą się świadkowie ich wampirzej przeszłości i czy ktoś ma teczkę na Szlurpa i Burpa? Odpowiedzi na te i inne pytania w albumie „O zmroku”. Czytać tylko uzbrojonym po zęby! A raczej ząbki. Czosnku.

Nakład wyprzedany!

FORMAT: A4

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 52 strony

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2005-03-06

WYDAWCA: kultura gniewu

Zobacz inne komiksy tych autorów