Anastazja tom 1

Zobacz nasz Katalog

Rok 1926. Do Los Angeles przyjeżdżają matka z córką. Porzuciły swój dom gnane marzeniem, by u ich stóp znalazła się Fabryka Snów. Tego pierwszego dnia, na peronie, nawet nie domyślają się, jaką cenę przyjdzie im za to marzenie zapłacić.

scenariusz: Magdalena Lankosz

rysunki: Joanna Karpowicz

Anastazja tom 1 - Strony Anastazja tom 1 - Strony Anastazja tom 1 - Strony
Anastazja tom 1 - Okładka
Anastazja tom 1 - Okładka

Joanna Karpowicz i Magdalena Lankosz pokazują w komiksie zderzenie wyobrażeń o życiu aktorki z tym, co kryje się za kulisami filmowego biznesu. Opowiedziana w kryminalnej konwencji historia obfituje w tajemnice i niespodziewane zwroty akcji. Dotyczą one zarówno przeszłości bohaterek, jak i mrocznych praktyk Złotej Ery Hollywood.

Opowiadając o czasach, kiedy Fabryka Snów przypominała stojące ponad prawem bizantyjskie imperium, autorki zostawiają czytelnikom wiele tropów, które odsyłają do ponurych legend Miasta Aniołów, takich jak samobójstwo Peg Entwistle, proces Fatty’ego Arbuckle’a czy morderstwo Czarnej Dalii. W tej opowieści o kręgu zła, który zacieśnia się wokół tytułowej bohaterki, jest wiele z prawdziwej – oficjalnej i nieoficjalnej – historii Hollywood, największego centrum przemysłu rozrywkowego na świecie.

Nakład wyprzedany!

FORMAT: 210×280 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 88 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2017-10-26

ISBN: 978-83-64858-77-2

WYDAWCA: kultura gniewu

Zobacz inne komiksy tych autorów