Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa

Wszystkie gatki

Legendarny pierwszy album Tadeusza Baranowskiego wraca do sprzedaży!

Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa - Strony
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa - Okładka
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa - Okładka

„Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, debiut Tadeusza Baranowskiego, to album legenda, którym jeden z najlepszych polskich twórców komiksu zdobył serca czytelników i nigdy ich nie oddał. Absurdalny, szalony humor oraz kipiąca kolorami i niezwykłymi pomysłami warstwa graficzna stały się znakami rozpoznawczymi stylu Baranowskiego.

W skład „Na co dybie...” wchodzą dwa komiksy. W pierwszym, „W pustyni i w paszczy”, dwaj podróżnicy, Kudłaczek i Bąbelek, trafiają do niezwykle zaludnionej paszczy wieloryba i przeżywają tam zwariowane przygody.
W drugim, „Co w kaloryferze piszczy”, równie zwariowane przygody przeżywa słynny Orient Man, ścigany ze strony na stronę przez Eskimosa, któremu źle naprawił kaloryfer.

Komiksowi towarzyszy plakat ze znanym z okładki fantastycznym rysunkiem oraz stworzona przez Tadeusza Baranowskiego i nigdy wcześniej nie publikowana kolorowanka-domino pt. "W lesie".

Nakład wyprzedany!

FORMAT: 215 × 290 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 64 strony

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2018-10-15

ISBN: 978-83-66128-01-9

WYDAWCA: kultura gniewu

Zobacz inne komiksy tych autorów