Binio Bill i 100 karabinów

Wszystkie gatki

Trzeci tom odrestaurowanych przygód legendarnego Binio Billa!

scenariusz: Jerzy Wróblewski

rysunki: Jerzy Wróblewski

Binio Bill i 100 karabinów - Strony Binio Bill i 100 karabinów - Strony Binio Bill i 100 karabinów - Strony
Binio Bill i 100 karabinów - Okładka
Binio Bill i 100 karabinów - Okładka

W skład albumu wchodzą opowieści "100 karabinów" oraz "Śladami Kida Walkera". Materiały do tej edycji zeskanowano ze „Świata Młodych” i poddano pieczołowitej obróbce, polegającej między innymi na odtworzeniu na nowo kreski i kolorów. Dzięki tym zabiegom przygody Zbigniewa Bileckiego – tak bowiem naprawdę nazywał się Binio Bill – nigdy wcześniej nie wyglądały tak dobrze!

Binio Bill tak naprawdę nazywał się Zbigniew Bilecki. Komiksowy świat usłyszał o nim po raz pierwszy w 1980 roku, gdy jego przygody wydrukował „Świat Młodych”. Perypetie dzielnego szeryfa z Rio Klawo z zapartym tchem śledziły setki tysięcy czytelników harcerskiej gazety.
Co ich tak zachwycało? Znakomite ilustracje, dynamiczne plansze, pełne humoru historie, w których Binio Bill nie tylko przemierzał prerię, walczył z bandytami, ale także został gwiazdą filmową westernu i poleciał w kosmos.
Autorem scenariuszy i rysunków do serii „Binio Bill” był Jerzy Wróblewski, jeden z najwybitniejszych twórców polskiego komiksu, stawiany w jednym rzędzie z Papciem Chmielem, Januszem Christą, czy Grzegorzem Rosińskim. Wielką popularność przyniosły mu 24 zeszyty z cyklu „Kapitan Żbik”, albumy „Hernan Cortes i podbój Meksyku”, „Cena wolności”, a także sensacyjne „Figurki z Tilos”, czy „Skradziony skarb”. No i „Binio Bill” oczywiście.

FORMAT: 210×297 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 48 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2019-01-09

ISBN: 78-83-66128-06-4

WYDAWCA: krótkie gatki

Zobacz inne komiksy tych autorów