Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie)

Wszystkie gatki

Wznowienie legendarny pierwszego albumu Tadeusza Baranowskiego!

Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Strony Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Strony
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Okładka
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa (II wydanie) - Okładka

UWAGA!  NOWY DODATEK DO KOMIKSU!


„Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, debiut Tadeusza Baranowskiego, to album legenda, którym jeden z najlepszych polskich twórców komiksu zdobył serca czytelników i nigdy ich nie oddał. Absurdalny, szalony humor oraz kipiąca kolorami i niezwykłymi pomysłami warstwa graficzna stały się znakami rozpoznawczymi stylu Baranowskiego.

W skład „Na co dybie...” wchodzą dwa komiksy. W pierwszym, „W pustyni i w paszczy”, dwaj podróżnicy, Kudłaczek i Bąbelek, trafiają do niezwykle zaludnionej paszczy wieloryba i przeżywają tam zwariowane przygody.

W drugim, „Co w kaloryferze piszczy”, równie zwariowane przygody przeżywa słynny Orient Man, ścigany ze strony na stronę przez Eskimosa, któremu źle naprawił kaloryfer.

Komiksowi towarzyszy wznowienie komiksu "3 przygody Szerloka Bombla" - utrzymane w charakterystycznym dla Baranowskiego tonie zabawne historie, które rozbawią młodszych czytelników, ale i starszym dadzą do myślenia. Zostały po raz pierwszy wydane w 1984 r., doczekały się wznowienia w 2004 i od tamtej pory nie były dostępne. Autor porusza się na kilku poziomach dowcipu, serwując każdemu z czytelników coś odpowiedniego. Profesjonalna kreska artysty oraz pop-artowska kolorystyka dopełniają wysoką jakość utworu.

FORMAT: 215 × 290 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 64 strony

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2019-08-08

ISBN: 978-83-66128-01-9

WYDAWCA: krótkie gatki

WYDANIE: II

Zobacz inne komiksy tych autorów