Stworzyć komiks

Zobacz nasz Katalog

Autor legendarnego „Zrozumieć komiks” w swoim kolejnym komiksie oferuje błyskotliwe instrukcje, jak właściwie tworzyć tę powszechnie lubianą formę sztuki.

scenariusz: Scott McCloud

rysunki: Scott McCloud

Stworzyć komiks - Strony Stworzyć komiks - Strony Stworzyć komiks - Strony Stworzyć komiks - Strony
Stworzyć komiks - Okładka
Stworzyć komiks - Okładka


W 1993 roku Scott McCloud zburzył mur między kulturą wysoką i niską, wydając „Zrozumieć komiks”, monumentalny komiks o komiksie, łączący to medium z tak różnymi dziedzinami jak teoria mediów, krytyka filmowa czy projektowanie stron internetowych.

Teraz, w „Stworzyć komiks”, McCloud koncentruje się na samej formie tej fascynującej sztuki, badając proces tworzenia komiksów od zasad ogólnych po najdrobniejsze detale. 

A wszystko to w charakterystyczny dla siebie sposób i za pośrednictwem znanego ze „Zrozumieć komiks” rysunkowego narratora, który łączy inteligentny humor z niezwykle merytorycznymi i konstruktywnymi uwagami.

McCloud w bardzo przystępny, pasjonujący sposób pokazuje czytelnikowi, jak za pomocą połączenia słowa i obrazu opisać niuanse ludzkiej kondycji. Zarówno wielbiciele komiksów, jak i osoby niewtajemniczone będą zachwycone tą podróżą w głąb niegdyś niedocenianej formy sztuki.

TŁUMACZENIE: Hubert Brychczyński

FORMAT: 173 x 260 mm

OPRAWA: miękka ze skrzydełkami

OBJĘTOŚĆ: 272 strony

DRUK: czarno-biały

DATA WYDANIA: 2022-01-20

ISBN: 978-83-66128-62-0

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDANIE: I

REDAKCJA: Michał Olech

Zobacz inne komiksy tych autorów