Tylko spokojnie

Zobacz nasz Katalog

Oparta na prawdziwej historii opowieść o zmaganiu się z chorobą.

scenariusz: _ Henryk

rysunki: _ Henryk

Tylko spokojnie - Strony Tylko spokojnie - Strony Tylko spokojnie - Strony Tylko spokojnie - Strony
Tylko spokojnie - Okładka
Tylko spokojnie - Okładka

Podobne historie są codziennością w każdym mieście, na każdej ulicy, w wielu znanych nam rodzinach. Dzień w dzień w szpitalach jest stawiana diagnoza śmiertelnej choroby. Co kilka godzin komuś uświadamiana jest jego śmiertelność.
Marek dowiaduje się o niej przez przypadek, w trakcie rutynowych badań. Banalna diagnoza, dla niego jest końcem życia, jakie znał. Wizją odejścia, z którą jeszcze pewien czas będzie musiał żyć i oswoić się z nią najlepiej, jak potrafi.
Przewodnikami w tych zmaganiach są jego idole muzyczni: Miles Davis, Neil Young, Bob Dylan. Z pomocą tych postaci i swoich bliskich Marek będzie musiał odnaleźć się w nowej sytuacji.
Historia opowiedziana w komiksie jest oparta na wspomnieniach dotyczących zmagań prawdziwej rodziny. Szczerość i zaufanie sportretowanych osób przydają „Tylko spokojnie” autentyczności, wzbogaconej pomysłami scenarzysty i rysownika. Dzięki temu ten uniwersalny dla współczesnego świata problem, zyskuje prywatny, intymny wymiar.
To nie jest opowieść o drodze do ozdrowienia ani o dramacie umierania. Nie jest to także medyczny zapis terapii, czy obrazu choroby.
To historia o śmiertelności, z którą każdemu przyjdzie się zmierzyć… zanim umrze.

FORMAT: 165 × 230 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 164 strony

DRUK: czarno-biały

DATA WYDANIA: 2017-05-31

ISBN: 978-83-64858-60-4

WYDAWCA: kultura gniewu