Zapowiedzi komiksów
Nadchodzące tytuły
Ostatni pisarz
2021.07.19

ISBN: 978-83-66128-73-6

OBJĘTOŚĆ: 112 stron

FORMAT: 140x200 mm

OPRAWA: miękka ze skrzydełkami

DRUK: kolorowy

Ostatni pisarz

Scenariusz: Jan Mazur

Rysunki: Robert Sienicki

W niedalekiej przyszłości, w świecie bardzo podobnym do naszego, inteligentne maszyny wykonują za ludzi każdą pracę. Budują drogi, hodują jedzenie, latają w kosmos, a nawet tworzą literaturę. Mogą skopiować styl każdego istniejącego autora... poza jednym.

Jest on żywą legendą, ostatnim pisarzem, którego nie potrafią naśladować literackie algorytmy. Z powodu swojego talentu został wybrany do wyjątkowej misji: ma zostać pierwszym człowiekiem, który poleci do Saturna i zobaczy go na własne oczy. Wszystko po to, aby mógł stworzyć największe dzieło literackie swojej ery. Rzecz w tym, że pisarz ma zupełnie inne plany...

„Ostatni pisarz” – napisany przez Jana Mazura i narysowany przez Roberta Sienickiego - to słodko-gorzka historia rozgrywająca się w świecie inspirowanym złotą erą science-fiction.

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2021.07.19

Shenzen
2021.07.19

ISBN: 978-83-66128-74-3

FORMAT: 165x245 mm

OPRAWA: miękka ze skrzydełkami

DRUK: czarno-biały

Shenzen

Scenariusz: Guy Delisle

Rysunki: Guy Delisle

Pierwszy ze słynnych komiksowych travelogów niezwykle popularnego kanadyjskiego autora, Guya Delisle.

„Shenzhen” to zabawne i błyskotliwe obserwacje Delisle z życia w położonym na południu Chin industrialnym mieście-molochu, odciętym od reszty kraju elektrycznymi płotami i uzbrojonymi strażnikami. Do Shenzen Delisle trafił – podobnie jak do Pjongjangu, co opisał w innym swoim komiksie – by nadzorować prace nad filmem animowanym produkowanym przez francuską firmę. I od razu uderzyły go liczne i ekstremalne kontrasty: między kulturami Zachodu i Wschodu, między życiem w świecie nie pozbawionym wad, ale wolnym, a krajem, który stara się kontrolować niemal każdy aspekt egzystencji swoich obywateli.


„Shenzen” ukazało się po raz pierwszy w roku 2000 i stało się początkiem wielkiej komiksowej kariery Guya Delisle. Gdyby nie sukces tego komiksu pewnie nie porzuciłby pracy w animacji i nie powstałyby kolejne jego powieści graficzne – „Pjongjang”, „Kroniki birmańskie”, czy „Kroniki jerozolimskie”.

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2021.07.19

Wydawca oryginału: L'association

Tłumaczenie: Piotr Łapiński

Dzielny Kosmatek. Super-Kosmatek
2021.07.19

ISBN: 978-83-66128-68-2

OBJĘTOŚĆ: 32 strony

FORMAT: 165x220 mm

OPRAWA: twarda

DRUK: kolorowy

Dzielny Kosmatek. Super-Kosmatek

Scenariusz: Pierre Bailly

Rysunki: Céline Fraipont

W "Super-Kosmatku” nasz mały bohater trafia do niezwykłego świata zbudowanego z sześciennych klocków. Poznaje tam niesamowitego bohatera - Superaka. Superak jest taki duży, taki silny, taki umięśniony!

Ale pozory mogą mylić. Niesamowity bohater zdaje się bardziej dbać o swój wizerunek niż o problemy, które trzeba rozwiązać... Sprytny Dzielny Kosmatek będzie musiał wkroczyć do akcji!

Nowa odsłona przygód uroczego bohatera to błyskotliwa i zabawna bajka na temat udawania i wagi opinii innych ludzi.

Wydawca: krótkie gatki

Data wydania: 2021.07.19

Wydawca oryginału: Dupuis

Tłumaczenie: Julia Szustak

Dzielny Kosmatek. Bałagan w ogrodzie
2021.07.19

ISBN: 978-83-66128-67-5

OBJĘTOŚĆ: 32 strony

FORMAT: 165x220 mm

OPRAWA: twarda

DRUK: kolorowy

Dzielny Kosmatek. Bałagan w ogrodzie

Scenariusz: Pierre Bailly

Rysunki: Céline Fraipont

Dzielny Kosmatek trafia do pięknego ogrodu, który budzi zachwyt. Jednak jego mieszkańcy - biedronka, ślimak, mrówka - nie są w najlepszych humorach. Co chwilę muszą uciekać przed złą osą!

Dzielny Kosmatek też boi się jej ostrego żądła, ale z pomocą nowych przyjaciół łatwiej stawić czoła nawet największym strachom!

W tym tomie przygód Kosmatka nasz bohater będzie musiał zmierzyć się z problemem nieradzenia sobie z emocjami, znaleźć jego przyczyny i spróbować je rozwiązać!

Wydawca: krótkie gatki

Data wydania: 2021.07.19

Wydawca oryginału: Dupuis

Tłumaczenie: Julia Szustak

Stworzyć komiks
2021

ISBN: 978-83-66128-62-0

OBJĘTOŚĆ: 272 strony

FORMAT: 173 x 260 mm

OPRAWA: miękka

DRUK: czarno-biały

Stworzyć komiks

Scenariusz: Scott McCloud

Rysunki: Scott McCloud

Autor legendarnego „Zrozumieć komiks” w swoim kolejnym komiksie oferuje błyskotliwe instrukcje, jak właściwie tworzyć tę powszechnie lubianą formę sztuki.

W 1993 roku Scott McCloud zburzył mur między kulturą wysoką i niską, wydając „Zrozumieć komiks”, monumentalny komiks o komiksie, łączący to medium z tak różnymi dziedzinami jak teoria mediów, krytyka filmowa czy projektowanie stron internetowych. Teraz, w „Stworzyć komiks”, McCloud koncentruje się na samej formie tej fascynującej sztuki, badając proces tworzenia komiksów od zasad ogólnych po najdrobniejsze detale. 

A wszystko to w charakterystyczny dla siebie sposób i za pośrednictwem znanego ze „Zrozumieć komiks” rysunkowego narratora, który łączy inteligentny humor z niezwykle merytorycznymi i konstruktywnymi uwagami.

McCloud w bardzo przystępny, pasjonujący sposób pokazuje czytelnikowi, jak za pomocą połączenia słowa i obrazu opisać niuanse ludzkiej kondycji. Zarówno wielbiciele komiksów, jak i osoby niewtajemniczone będą zachwycone tą podróżą w głąb niegdyś niedocenianej formy sztuki.

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2021

Tłumaczenie: Hubert Brychczyński