![](https://kultura.com.pl/3654-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3655-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3656-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3657-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3658-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3659-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3660-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3661-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3662-large_default/bomba.jpg)
![](https://kultura.com.pl/3663-large_default/bomba.jpg)
Scenariusz:
Rysunki: Denis Rodier
Tłumaczenie: Jakub Syty
Redakcja: Michał Olech
Niesamowita, prawdziwa historia bomby atomowej!
Jest rok 1933, wspomnienia I wojny światowej w Europie są nadal żywe, na świecie trwa wielki kryzys ekonomiczny, a nastroje faszystowskie niepokojąco szybko się rozprzestrzeniają. Tymczasem Leó Szilárd, węgierski naukowiec żydowskiego pochodzenia, w swoim berlińskim laboratorium marzy o znalezieniu źródła energii zdolnego napędzać statki kosmiczne. Kilka lat później zda sobie sprawę z innych konsekwencji takiego odkrycia.
Autorzy Bomby podążają tropem ludzkich instynktów i kolejnych decyzji politycznych. Z planszy na planszę jasne staje się, że na stworzenie bomby atomowej i zmianę równowagi na świecie wpłynęły zarówno potrzeba innowacyjności i marzenie o sile mogącej zatrzymać wojnę, jak i zaślepienie realizacją celu czy niezdolność do wątpliwości.
Tworząc monumentalny komiks Bomba, autorzy wychodzą od fascynacji tajemniczym śladem, jaki pozostał po wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie, i rekonstruują historię powstania tego katastrofalnego wynalazku. Sięgają do jego korzeni i pokazują, jak z odkrycia dokonanego przez idealistów przeradza się on w narzędzie władzy, nad którym jego odkrywcy tracą kontrolę.